Ponieważ nie ma nic lepszego niż uczenie się przez praktykę - 20 czerwca w Warszawie (na znanych nam obiektach "Warszawianki") chcemy zaproponować nowatorski rodzaj szkolenia dla trenerów. Podzieleni na cztery grupy - w wąskich zespołach, w bezpośrednim i bliskim kontakcie z prelegentem - moderatorem, uczestnicy mają możliwość rozmowy, zadawania pytań i testowania wszelkich rozwiązań i zastosowań treningowych.

 

Chcemy aby po zakończonej pracy w grupie uczestnicy sami stworzyli dobre praktyki i zaprezentowali je pozostałym uczestnikom na zakończenie warsztatów. Prelegenci będą pracować z każdą - maksymalnie 20-osobową grupą - w takim samym wymiarze czasu. Każdy z nich jest specjalistą w różnej dziedzinie futbolu - budowania zespołu, przygotowania fizycznego, treningu bramkarskiego i psychologii.

 

Każdy z uczestników weźmie udział w każdym z czterech paneli składających się z omówienia i pokazu praktycznego. Najpierw z jednym z prelegentów, potem z drugim, trzecim i na koniec z czwartym. Z każdym z nich uczestnicy będą omawiać i ćwiczyć inną dziedzinę futbolu. Jako uczestnicy będą grupą trenującą. Nie ma "zawodników - modeli". Każdy uczestnik doświadcza na samym sobie treningu, ćwiczeń i zadań. Po obiedzie każdy z uczestników wraz ze swoją grupą i pod opieką jednego z prelegentów przez 45 minut opracuje wspólnie tę jedną (lub kilka) najlepszą praktykę, którą potem wspólnie zaprezentują pozostałym uczestnikom.

 

Jesteśmy pewni, że taka formuła - nieco inna od dotychczasowych - się sprawdzi i będzie bardzo atrakcyjna dla nas wszystkich - uczestników, prelegentów i organizatorów. Nigdzie w Europie nie ma takiego seminarium, nigdzie nie organizuje się szkoleń tak często.

 

Z tego też powodu zaprosiliśmy równie - a może nawet jeszcze bardziej - znakomite postacie z równie - a może nawet jeszcze bardziej - znaczących klubów europejskiej sceny żeńskiego futbolu.

 

PRELEGENCI

 

BRITTA CARLSON (VFL WOLFSBURG)

Dziś 38-letnia była niemiecka piłkarka. W czasie kariery reprezentowała barwy takich klubów jak Hamburger SV, Turbine Poczdam i VfL Wolfsburg. 31 razy przywdziewała reprezentacyjną koszulkę. W kadrze debiutowała 4 marca 2004 w 1-0 meczu z Chinami w Fürth. W 31 występach zdobyła cztery bramki oraz najważniejsze - złoty medal Mistrzostw Europy w 2005.

W 2005 roku zdobyła kobiecy Puchar UEFA z Turbine Poczdam, w tym samym roku również mistrzostwo kraju. Podobnie rok później. W tym samym czasie także dwa Puchary Niemiec. Dwa lata później - już w brawach Wolfsburga - z powodu uporczywych kontuzji kolana wycofała się z czynnego uprawiania piłki nożnej.

Nie porzuciła jednak futbolu zupełnie. W 2011 roku była ambasadorem mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet w Niemczech. A wcześniej dołączyła do sztabu szkoleniowego VfL Wolfsburg. Od lipca 2008 roku jest asystentem trenera w tym klubie. Posiada trenerskie licencje B i A. Oprócz pracy trenerskiej doskonali się w dziedzinie ekonomii sportu.

 

JOHANNA BERGMAN (FC ROSENGÅRD)

Wieloletnia trenerka przygotowania fizycznego w FC Rosengård, zespole mistrzyń Szwecji. Aktualnie również lidera Damallsvenskan.

Pracując w Rosengård zdobywała tytuły mistrzyń kraju oraz ćwierćfinał Ligi Mistrzyń. W czasie pracy w klubie z przedmieść Malmö Johanna była jeszcze panną Sjögren ;) Dziś, po ślubie, zmieniła również pracę poświęcając się realizowanemu od siedmiu lat projektowi pod nazwą Athletic Innovation Group.

Wcześniej pracowała w Må Bra Institutet -Kropp och Själ w Norrkoping jako członek narodowego zespołu specjalistów w zakresie hydroterapii i aquatic fitness. Specjalistka fitness w piłce nożnej, treningu kondycyjnego oraz terapii. Ukończyła z wyróżnieniem wydział Medycyny Sportowej Uniwersytetu w Linneaus Kalmar, w Szwecji.

 

MARZANNA HERZIG (AWF KRAKÓW)

Z wykształcenia jest psychologiem, trenerem sportowym i menedżerem sportu. Od 1984 pracuje w Zakładzie Psychologii AWF w Krakowie, od 1999 jest wykładowcą w Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu. W latach 1998 – 2004 była psychologiem reprezentacji olimpijskiej kolejno: Polskiego Związku Narciarskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Polskiego Związku Łuczniczego.

W roku 2006, w którym polscy siatkarze wygrali Memoriał Wagnera i zdobyli tytuł v-ce mistrzów świata, jako psycholog kadry współpracowała z trenerem Raulem Lozano w przygotowaniach do tych turniejów. Prowadziła trening umiejętności psychicznych min. kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca; srebrnego medalisty IO w Pekinie szpadzisty Radosława Zawrotniaka i finalistki tych samych IO na jedynce oraz aktualnej mistrzyni świata na wioślarskiej dwójce podwójnej, Julii Michalskiej.

Z powodzeniem aplikuje osiągnięcia psychologii sportu do świata biznesu, od lat współpracując jako trener z firmami szkoleniowymi. Specjalizuje się w treningu umiejętności psychicznych: kontroli emocji (w tym stresu), kontroli mentalnej, motywowaniu i samo motywowaniu, stawianiu celów, kontroli ciała, budowaniu odporności psychicznej.

 

CARL GREGOR (AVALDSNES IL)

Amerykanin, trener bramkarek czołowego zespołu norweskiej Toppserien, który zakwalifikował się do tegorocznej edycji Champions League. We wcześniejszych etapach kariery trenerskiej pracował w SK Vard, FK Haugesund oraz w Stanach Zjednoczonych: Pfeiffer University, Northern Michigan University oraz młodzieżowej reprezentacją USA.

 

DOCHÓD Z SEMINARIUM

Dochód z "Dobrych Praktyk" jak zawsze przeznaczymy dla tych, którzy potrzebują wsparcia. Chcielibyśmy aby tym razem pomoc trafiła do Ani Jankowskiej, która uczestniczyła jako słuchacz kilkakrotnie w naszych seminariach. Ania jest studentką, piłkarką oraz trenerką. Gra  w najwyższej klasie rozgrywkowej w Gosirkach Piaseczno. Często trenuje z mistrzem Polski Medykiem Konin. Jest trenerem reprezentacji Wielkopolski U-13.

Pierwsze zerwanie więzadeł nastąpiło w czasie obozu przygotowawczego w lipcu ubiegłego roku. Operację przeprowadzono miesiąc później w Poznaniu. Po ciężkiej rehabilitacji w Koninie, Poznaniu i Piasecznie wznowiła treningi w styczniu. W marcu wróciła na boiska Ekstraligi aby pomóc drużynie w walce o utrzymanie. Niestety na meczu w Żywcu ponownie zerwała więzadła...

Ani Jankowskiej starają się pomóc koleżanki klubowe organizując pomoc - głównie w celu zebrania funduszy na kolejną rekonstrukcję. Możemy pomóc i my. Na ten cel proponujemy przeznaczyć dochód z naszego seminarium.

Mamy też nadzieję, że uda nam się wysłać choć kilka paczuszek do dzieciaków w Afryce ;

 

PROGRAM

08:00 - 08:45 rejestracja i poczęstunek kawowy

 

PRAKTYKA

8:40 - 8:45 otwarcie

8:45 - 10:00 pierwszy panel praktyczny

10:05 - 11:20 drugi panel praktyczny

11:25 - 12:40 trzeci panel praktyczny

12:45 - 14:00 czwarty panel praktyczny

14:00 - 14:40 obiad

 

DOBRE PRAKTYKI

14:45 - 15:30 praca w grupach

15:30 - 16:00 pierwsza dobra praktyka

16:00 - 16:30 druga dobra praktyka

16:30 - 16:50 quiz dla uczestników i przerwa kawowa

16:50 - 17:20 trzecia dobra praktyka

17:20 - 17:50 czwarta dobra praktyka

17:50 - 18:00 zakończenie, rozdanie certyfikatów i nagród

 

INFORMACJE I ZAPISY

Koszt uczestnictwa w seminarium wynosi 80 zł.

Uczestnicy otrzymują obiad, poczęstunek kawowy, materiały szkoleniowe i konferencyjne oraz certyfikat.

Zgłoszenia oraz wszelkie informacje:

pod numerem telefonu: 508 695 873