Celem opisanej poniżej małej gry jest doskonalenie przede wszystkim ruchu bez piłki zawodników. Dodatkowo zawodnicy pracują nad precyzją podań, a także współpracą i komunikacją.{jcomments on}

Proponujemy, abyś przeprowadził te grę w konfiguracji 6 x 6 zawodników. Jednak w zależności od tego iloma zawodnikami dysponujesz, możesz zmieniać konfigurację i dodawać kolejnych. Oznacz boisko o wymiarach 40 x 40 m (rozmiar boiska również możesz zmieniać). W środku pola gry ustaw trójkątną bramkę o wymiarach 4 x 4 x 4 m. Dodatkowo w 2 przeciwległych narożnikach ustaw lekko wysunięte do środka (ok. 5 - 8 m) bramki o szerokości 4 m. W trójkątnej bramce ustaw bramkarza (rys. 1).

Rysunek 1.

Zadaniem bramkarza jest niedopuszczenie, aby piłka przedostała się przez którykolwiek z boków trójkątnej bramki. Bramkarz zawsze jest z drużyną w danej chwili broniącą, a więc jeśli złapie piłkę oddaje ją drużynie, która w danym momencie broniła się. Drużyna zdobywa punkt, jeśli strzeli gola do którejś z narożnych bramek (rys. 2).

Rysunek 2.

Jeżeli piłka jest zagrana do którejś z narożnych bramek i po tym zagraniu piłkę przejmie zawodnik tej samej drużyny, to zdobywa ona dodatkowy punkt. Czyli 1 punkt za zdobycie bramki i dodatkowo kolejny za utrzymanie się w posiadaniu piłki (rys. 3).

Rysunek 3.

Drużyna może również zdobyć bramkę zagrywając piłkę przez którykolwiek z boków trójkątnej bramki bronionej przez bramkarza (rys. 4). Wykonując takie zagranie zespół ten zdobywa aż 3 punkty!

Rysunek 4.

Gra trwa 5 minut, po tym czasie zwycięzcą jest drużyna, która zgromadziła większą liczbę punktów. Po 2 minutach przerwy, przeprowadź grę ponownie. Podczas przerwy nakłoń drużyny do wewnętrznych rozmów i dobrania lepszej strategii na drugą część gry.