22 lutego 2018 r. zapraszamy na warsztaty edukacyjne dla rodziców sportowych dzieci. Przedstawimy proces szkolenia sportowego przez pryzmat psychologii sportu. Realne przykłady poparte teorią. Zastanowimy się, jakie powinno być nastawienie zawodników i rodziców do sportowej rywalizacji. Przekażemy propozycje dla rodziców jak rozwijać sferę mentalną dzieci. To wszystko w celu wychowania jak największej liczby sportowych mistrzów!

 

 1. Podstawowym założeniem spotkania jest fakt, że rodzic powinien angażować się w sport swojego dziecka ale… mądrze. A często spotykamy się z sytuacjami, w których jego zachowanie zamiast wspierać dziecko może prowadzić do ograniczania jego potencjału.

 2. Żeby nie mówić tak wprost, że rodzice nie powinni krzyczeć na dzieci, dyskutować z sędziami i wymagać zawsze zwycięstw mówimy o „tworzeniu mistrza”, zgodnie z tezą, że podstawą sukcesu w sporcie i w życiu jest CHARAKTER (piramida sukcesu Johna Woodena).

 3. W części głównej omawiane są poszczególne cechy charakteru potrzebne do odniesienia sukcesu oraz sposoby wspierania ich rozwoju przez rodziców, w oparciu o realne przykłady z treningów i meczów dzieci:

 • WYBITNOŚĆ WE WSPÓŁZAWODNICTWIE,

 • KONTROLA EMOCJI,

 • PRACOWITOŚĆ,

 • CIERPLIWOŚĆ,

 • KREATYWNOŚĆ,

 • ENTUZJAZM

 1. Całość kończy podsumowaniem, że rodzic może być najlepszym trenerem mentalnym swojego dziecka. Może w tym obszarze bardzo pomóc ale musi wiedzieć jak…

 2. Całość warsztatów jest w formie prezentacji ze zdjęciami oraz elementami dyskusji.

 

Czas trwania: 120 min.

Liczba uczestników: max. 30 osób (1 grupa).

Przewidziano 2 grupy wykładowe:

 • 15:30 17:30
 • 17:45 19:45

 

Warsztaty poprowadzi Artur Koluch. Jest trenerem piłki nożnej dzieci i młodzieży od 2007 r. Obecnie pracuje w klubie Gedania 1922 Gdańsk, gdzie specjalizuje się w pracy z dziećmi w wieku 7-9 lat oraz od 2014 r. jest koordynatorem wstępnego etapu szkolenia. Jego pasją jest psychologia sportu. Jest autorem artykułów na jej temat w czasopiśmie „Asystent Trenera”. To zainteresowanie doprowadziło również do założenia dwóch projektów, które obecnie prowadzi. „Wszyscy jesteśmy trenerami” to warsztaty edukacyjne dla rodziców sportowych dzieci. „Korki z piłki” to treningi mentalne dla młodych zawodników. W ramach tych projektów do tej pory współpracował m.in. z Polskim Związkiem Piłki Nożnej prowadząc warsztaty dla rodziców zawodników Akademii Młodych Orłów oraz dla zawodników zgrupowanych na Letniej Akademii Młodych Orłów.

 

Warsztaty odbędą się w czwartek, 22 lutego 2018 r.:

 • I grupa w godz. 15:30 – 17:30,
 • II grupa w godz. 17:45 – 19:45

w sali wykładowej w sklepie R-GOL.com przy ul. Puławskiej 255 w Warszawie.

 

Koszt warsztatów: 50 zł.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Warunkiem odbycia się warsztatów jest zgłoszenie się co najmniej 20 uczestników.