Poniżej zaprezentowane środki treningowe mogą pomóc animatorom sportowym na Orlikach, jak również trenerom i nauczycielom wychowania fizycznego, którzy mogą je wykorzystać podczas swoich zajęć z piłki nożnej.

 

 

Ćwiczenie nr 1

Ćwiczenie do zastosowania w części wstępnej

 

 

Organizacja rozgrzewki jak na grafice – dowolne podania pomiędzy zawodnikami w sposób określony przez trenera, po wykonaniu podania zawodnicy wykonują różne ćwiczenia koordynacyjne na przyborach (za każdym razem na innym).

 

Ćwiczenie nr 2

Ćwiczenie techniczno-taktyczne do zastosowania w części głównej

 

 

Organizacja ćwiczenia jak na grafice – uderzenie po wymianie podań. Zawodnik, który uderzał, błyskawicznie obraca się i odgrywa piłkę następnemu partnerowi. Ćwiczenie wykonujemy naprzemiennie na prawą i lewą stronę.

 

Ćwiczenie nr 3

Propozycja gry uproszczonej

 

 

Organizacja gry jak na grafice. Gra 4 × 4 – punkt zdobywamy za przyjęcie podania prostopadłego w wyznaczonym polu. Nie można wbiegać w pole przed podaniem (linia spalonego).

 

Pełny zestaw ćwiczeń, gier i zabaw znajdziecie w artykule „30 ćwiczeń, gier i zabaw do wykorzystania podczas zajęć z piłki nożnej na Orliku” opublikowanym w wydaniu specjalnym „Asystent Trenera Dzieci 2”.

 

Artykuł został podzielony na III części:

  1. Przykładowy zestaw środków treningowych, które z powodzeniem można wykorzystywać w początkowej części zajęć treningowych (jako rozgrzewkę lub fazę bezpośrednio po niej).
  2. Ćwiczenia techniczno-taktyczne, które najczęściej wykorzystujemy w częściach głównych prowadzonych zajęć.
  3. Przykłady gier zadaniowych.

 

Tutaj można zamówić czasopismo „Asystent Trenera”