{jcomments on}Choć ostatnimi czasy AC Milan nie odnosi tak spektakularnych sukcesów jak jeszcze do niedawna, to jednak nie da się ukryć, ze wciąż jest to jedna z najlepszych drużyn w Europie, a nawet na świecie. Kluczem do sukcesów „rossoneri" wydaje się być ich baza treningowa, słynny ośrodek Milanello.

 

 

Jak zapewne wiesz, ośrodek szkoleniowy klubu AC Milan znajduje się w centrum sportu Milanello. Nowoczesna struktura ośrodka jest wykorzystywana przez pierwszy zespół tego klubu, a także drużynę młodzieżową „Primavera" - czyli czegoś na kształt polskiej „Młodej Ekstraklasy". Zespół „Primavera" jest w istocie drużyną AC Milan do lat 20, w której mają się rozwijać młode talenty i testującą innowacyjne rozwiązania szkoleniowe proponowane przez laboratoria MilanLab w ośrodku Milanello.

 

Warunki treningowe

 

Trenerzy zatrudnieni w klubie AC Milan mogą liczyć warunki i sprzęt treningowy, które są absolutnie najnowocześniejsze w tej dziedzinie na świecie. Centrum sportu Milanello obejmuje 6 pełnowymiarowych boisk piłkarskich, jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią, kolejne boisko ze sztuczną nawierzchnią w hali, obwód w lesie, służący do przygotowania fizycznego zawodników, a także przydatny dla zawodników powracających do zdrowia po kontuzji.

 

 

Co zawiera kompleks?

 

Centralną część ośrodka stanowi 2 piętrowy budynek, w którym mieszczą się biura, pomieszczenia dla zawodników, centrum medyczne, sala telewizyjna, sala bilardowa, bar, kuchnia, 2 jadalnie, sala prasowa, sala konferencyjna, a także wiele innych pomieszczeń służących do efektywnego wykorzystywania kompleksu.

 

Szatnie, zarówno dla zawodników pierwszej drużyny, jak i drużyny młodzieżowej oraz nowocześnie wyposażone pokoje umiejscowione są w oddzielnym budynku, położonym w pobliżu boisk treningowych.