Michael Cox i jego przystępny styl pisania zasługują na pochwałę, jeśli chodzi o standard pisania o piłce nożnej – od bezmyślnego, przesadnie obciążonego sensacją do bardziej dogłębnego i technicznego podejścia. Czytanie o różnicach pomiędzy systemem 4-3-3 a 4-2-3-1 czy pomiędzy skrzydłowym a bocznym pomocnikiem powinno być z natury nudne, jednak płynna narracja nie pozwala się od książki oderwać, a ciekawe anegdoty świetnie dopełniają całości. „Premier League. Historia taktyki w najlepszej piłkarskiej lidze świata” już w sprzedaży!

To książka, która pozwoli spojrzeć na wielki świat Premier League z zupełnie nowej perspektywy! Michael Cox przeanalizował i spisał historię ligi od roku 1992, czyli jej założenia. O wielkich zmianach, ale też o malutkich taktycznych niuansach można przeczytać w jego książce „Premier League. Rozwój taktyki w najlepszej lidze świata”, która już 22 sierpnia ukaże się w Polsce nakładem Wydawnictwa SQN. Rusza przedsprzedaż publikacji pod naszym patronatem!

{jcomments on}Ustawienie w tzw. „diamencie” jest dobrą drogą do stworzenia silnego systemu gry sprawdzającego się zarówno w grze defensywnej, jak i ofensywnej. Gra w tym ustawieniu pomoże Twoim zawodnikom kontrolować wszystkie obszary boiska i dobrze organizować obronę po utracie piłki, jak również błyskawiczne przejść do kontrataku po odzyskaniu piłki poprzez rozbiegnięcie się w wielu kierunkach.

{jcomments on}Poniżej przedstawiamy analizę taktyki reprezentacji Brazylii podczas Pucharu Konfederacji opublikowaną na łamach Guardiana (www.guardian.co.uk). Autorem tekstu jest Jonathan Wilson.

Newsletter